2022-08-21 15:06
Felméréseink során gyakran kapjuk a kérdéseket kedves megrendelőinktől a helyszínen, hogy látjuk mit rendeltek és segítsünk nekik megfelelően választottak-e színt, üvegezés vagy szálirányt, funkcióbeli kiegészítőket.
A sötét szín mindig elegáns, ráadásul jelenleg szinte csak és kizárólag antracitszürke – fehér családi házakba botlunk bármerre is járunk a városban.
Fentiekhez igazodva a panellakásokba is előszeretettel választanak antracit tölgy vagy egyéb sötét színt. Jó ötlet? Kérdezik sokan. Nagyobb szobákban, világos környezetben mindig jól mutatnak a kontrasztok.
Fehér vagy halványszürke falak és előtte egy szép, árnyalatában sötétebb ajtó, tökéletes választás. Azonban ne feledkezzünk meg a lakás kiszolgálóhelyiségeinek jelenlétéről. Klasszikus felállás a panellakásokba, hogy egy pici előszobáról nyílik szinte az összes helyiség. Maga a folyosó gyakran olyan keskeny, hogy éppen kinyílik a fürdőszoba ajtaja. Ebben a kis térben van a kamra, fürdő, toalett és néha még a konyha is, ami a sötétség oldása miatt eredetileg mindig egy felülvilágítós ajtó.
4-5 m2 tér és 3-4 ajtó. Amint belépünk szinte semmit nem fogunk látni a térből kizárólag karnyújtásnyira egymástól a nagy sötét és zárt ajtólapokat. Amennyiben nincs lehetőségünk nagyon profi világításrendszert terveztetni és ezzel világosítani a piciny folyosónkat , akkor azt szoktuk javasolni, hogy inkább válasszunk világosabb ajtókat vagy játszunk azok üvegezésével.
A CPL ajtók tekintetében a felület minden esetben sima. Nincsenek benne a festett, mélymart ajtókhoz hasonló felületi minták. A díszítő elemek maguk az ajtólapba vágott kisebb-nagyobb üvegek. A kisebb úgynevezett dizájn üvegezések, mint a Sizuoka vagy a Kent, nem a nappali fénnyel való elárasztásáról szólnak, mind inkább dizájn.
Azonban az ilyen üvegezések is célt szolgáltathatnak pl. egy mosdó esetében ahol az ajtó nyitogatása helyett már messziről látjuk a kiszűrődő keskeny üvegcsíkokon keresztül, hogy bizony a helyiség foglalt. Az üvegezésük savmart, így 10-20 cm távolságból már csak homályos folt látható, míg ennél távolabbról már ki sem vehető a mögötte lévő emberforma.
(mondjuk a panellakás folyosójára) úgy válasszunk nagyobb üvegfelülettel az ajtóinkat mint pl. Kyoto vagy Malaga.
Ilyen esetekben sem kell lemondanunk a modern mintánkról, válasszuk bátran a keskeny üvegcsíkos modellek mellé a dizájnban passzoló szélesebb ablakokkal rendelkező párokat, ilyen az Akita ami jól illeszkedik egy kevesebb fényt beengedő, de szinte azonos hangulatú Boston 5 ajtóval.
Hálószobák és konyhák esetében szokott igényként felmerülni a tele ajtó és a fény igényének párosa. Tökéletes megoldás erre a felülvilágítós ajtó. Zárt tele kivitel esetén is fényt tudunk bejuttatni a helyiségbe. A méretezésnél azonban figyeljünk arra, hogy az átlagos ajtómagasság 210 cm. A felette lévő üveg méretét lehetőség szerint maximalizáljuk, és teljes egészében használjuk ki a rendelkezésünkre álló 260-270 cm-es belmagasságot.
Az álmennyezettel rendelkező lakásoknál már 20 cm-es álmennyezet esetén is a 210 cm-es ajtó felett alig marad hely a felülvilágítónak, ahol még azt is figyelembe kell venni, hogy magágak az üvegnek is van egy nagyjából 5 cm-es kerete ami eleve csökkenti az átengedett fény mennyiségét.
A panellakások legnépszerűbb mellékhelyiség ajtaja a Sizuoka, és a Kent. Nappalira Koto ajtó dukál, ha panelről van szó. Egyéb célokra a Fargo ajtónk a legnépszerűbb, mert a keresztszálirány szélesíti az ajtót Rengeteg tolóajtót gyártunk panelba, mert ez a leg helytakarékosabb megoldás. A panellakások ajtónyílásainak egyedi méretei miatt 90%-ban karcálló CPL felületű ajtókat szállítunk. Előszobára – minél több fény kell annál inkább – Akita modellünket ajánljuk!
Használd a varázslónkat, ha panel ajtót tervezel, vagy keresd meg a neked legjobban tetsző ajtót!
Az árváltoztatás jogát fenntartjuk! A feltüntetett bruttó árak a 27%-os áfát tartalmazzák.
Általános szerződési feltételek | Adatvédelmi nyilatkozatKedvenc ajtóid
Ha a szívecskére kattintasz, később is könnyen megtalálod kedvenc ajóidat.
Gyorsnézet
Nézd meg az ajtó legfontosabb tulajdonságait, anélkül hogy belépnél a termékoldalra.
Termékoldal
Tudj meg mindent az adott ajtóról és variációiról!
Árajánlatkérő
Ide a termékoldalon tudod az ajtókat beletenni. Így több termékről is tudsz egyszerre ajánlatot kérni.
Információ gyűjtés
Mielőtt ellátogatsz hozzánk, tájékozódj honlapunkon a beltéri ajtó kategóriák, felületek, színek tekintetében. Segít a referenciák menüpont, ahol vásárlóink otthonában beépítve, valóságos környezetben tekintheted meg az ajtókat. Keresd fel Felület összehasonlító oldalunkat is!
Megrendelés
Mikor egy kicsit letisztult, hogy mit szeretnél, látogass el a hozzád közelebb eső Ajtóház bemutatóterembe! Itt értékesítőnk megadja a szükséges tájékoztatást, kiszámolja az elképzelt beltéri ajtók árát, melynek – megrendelés esetén – 50%-át kell előlegként befizetned.
Helyszíni felmérés
Ha igényled, szakértő kollégánk ellátogat ingatlanodba; szemrevételezi, véleményezi és felmérni a beltéri ajtónyílásokat. Ha rendben van, kezdetét veszi a gyártás, melynek menetéről email-ben kapsz pontos értesítést.
Fizetés
Amikor elkészült az ajtód, raktárra érkezett, rendezned kell a megrendelés végösszegét utalásos vagy készpénzes fizetési formában. A fizetést követően a megrendelésnek és igényednek megfelelően, telepítjük, szállítjuk vagy el tudod szállítani a beltéri ajtóidat.
Telepítés
Beltéri ajtó telepítés esetén kollégáink az előre egyeztetett időpontban a helyszínre érkeznek, és megkezdik a telepítést. A telepítési időigénye körülbelül fél-egy óra ajtónként. Telepítés végeztével rendezett helyszínt hagyunk magunk mögött: a beltéri ajtók szakszerűen beállítva, a szemetet zsákba gyűjtve ér véget a munkánk.
Karbantartás
Beltéri ajtóid beépítést követően karbantartás nélkül évtizedekig teszik majd dolgukat. Nyílnak-csukódnak, szemet gyönyörködtetnek, szigetelnek. Ha valamelyik beltéri ajtód megsérül, vagy csak megváltozott az ajtóval kapcsolatos elképezlésed (pl. más üvegezést vagy nyitásirányt szeretnél) kérünk vedd fel a kapcsolatot irodánkkal! Segítünk.