A jelenlegi állami felújítási bumm középpontjában javarészt a panel lakások tulajdonosai állnak. Az értékesítők fogják a fejüket, mindenki panel ajtót szeretne szabvány méretben. Tekintsük akkor át néhány pontban, mit is jelent a valóságban a panel szabvány és mire is érdemes odafigyelni a felújítás során, amivel megkönnyíted a saját és a mi dolgunkat.
Elsők között kell elfogadnunk, nem létezik panel ajtó méret és nem lehet ilyen termékeket készen vásárolni. Nincs olyan, hogy megkeresem a legolcsóbb szabvány ajtót ami raktáron van a barkácsáruházakban, tetőcsomagtartón hazaviszem, majd beteszem a helyére. Azon kívül, hogy esztétikailag kevesen vágynak az ott kapható „szamárhátas” nyomott MDF klasszikus ajtókra, még a méreteivel is gond lesz.
Nem, nem lehet átalakítani sem az ajtót, sem a lakást hozzáalakítani, sőt a kiviteleződ sem fog tudni segíteni neked a méretek tekintetében. Ő nem tudja milyen ajtóra esik a választásod. Tőled fogja megkérdezni mit és hogyan szeretnél, és te nem fogsz tudni kielégítő tájékoztatást adni számára, hisz javarészt te sem vagy tisztában az ajtó technikai paramétereivel, de nem is a te dolgot.
A te dolgod eljönni a bemutatótermeinkbe kiválasztani a számodra tetsző beltéri ajtó dizájnt, és mi mindenben segítünk neked ami a technikai megvalósításhoz szükséges.
Amennyiben azt szeretnéd, hogy az általad megálmodott enteriőr valósuljon meg a panel lakásodban, mi mindent meg fogunk tenni azért, hogy ez sikerüljön is. Értékesítőink segíteni fognak neked a mai divatos színek, formák tekintetében. Elmondják hová milyen üveges ajtó való, mire kell figyelned és megmutatják azt a CPL termékpalettát amelyet be lehet építeni egy panel lakásba.
Később, felmérőink ellátogatnak hozzád és a kiviteleződdel közösen, a te jelenlétedben válaszolunk minden felmerülő kérdéseitekre.
Ezzel el is értünk arra, ami a kritikus pont.
Először is nagyon fontos, hogy megértsd, az ajtó felmérés az egyik legfontosabb momentum a rendelésed folyamán. Ekkor kell eldöntened merre nyíljon ajtó és neked kell megmondanod hová szeretnéd az üveges ajtót vagy az automata küszöböt. Ezeket jó előre el kell döntened, meg kell beszélned a családdal, kivitelezővel. Nem jó ha ezeket ad hoc módon, a helyszínen szeretnéd eldönteni. A legrosszabb azt hallanunk, mikor megkérdezzük tőled a helyszínen: „Merre nyílik a fürdőszoba ajtó?” Melyre a válaszod: “Ez jó kérdés”.
Az ajtó felmérés érted történik. Mi azért megyünk el hozzád, hogy te a pontosan azt kapd amit előre elterveztél, és olyan műszaki színvonalon, ahogy azt a bemutatótermeinkben láttad.
Felméréskor nem szerencsés ha távoli hozzátartozók vagy a lakásban random tartózkodó szakik próbálnak meg válaszolni olyan kérdésekre, hogy meddig lesz burkolva a fal, mennyi jön a padlóra, hol lesz csempe, merre nyíljon az ajtó.
Nem jó ötlet a „vannak a lakásban, menjen fel nyugodtan”
Kérdéseink lesznek, melyre rajtad kívül senki nem tud majd érdemben válaszolni. Ilyenek a nyitásirány illetve, hogy az Akita vagy Sizuoka ajtó melyik helyiségre lett tervezve.
Nyitásirány vonatkozásában pl. kritikus pont szokott lenni a mellékhelyiség és a fürdő ajtó összehangolása. A lakások nem egyformák, de általánosságban elmondható, érdemes végiggondolni az alábbiakat:
A panel lakások zömében nincs a mellékhelyiségben kézmosó, így mindig át kell majd mennünk a fürdőbe. Szerencsés, ha ilyen esetekben a panel ajtó úgy kerül be, hogy azok nyitása –zárása során ne kelljen megkerülnünk egyik ajtót se. Ezt úgy képzeljük magunk elé, hogy ha képzeletben szemben állunk a két panel ajtóval, akkor a kilincsek egymás felé nézzenek. Az egyikből kijövünk és már foghatjuk is a másik ajtó kilincsét.
Sarkalatos pont még a konyhákban található felülvilágítós ajtó. CPL, festékszórt, és nemesfa választékunkból természetesen minden ajtó rendelhető így. Ami itt elő szokott fordulni az a tok felfogatásához szükséges káva vagy falfül hiányossága, rosszabb esetben teljes hiánya. Az eredeti panel ajtó legtöbb esetben utólag szerelhető műanyag átfogó tokkal rendelkezik.
Az érthetőség kedvéért pillantsunk a nappali ajtónkra. Látunk ott egy 150 mm vastag falat és annak közepén egy kisebb falcsonkot amire a panel ajtó felszerelésre került. A falcsonk általában 6 cm széles. Most nézzük meg a vizesblokk ajtóit. Azok is ugyanilyen vastagságúak. Anno ez is volt a terv. Minden panel ajtó egyforma falvastagságra lehessen felszerelni, ezzel csökkentve az előállítási költségeket. Lehetőségek szerint már előre tervezve így öntötték a beton elemeket, de ez nem minden esetben volt megvalósítható. Ilyen a panel lakások zömében a felülvilágítós ajtó. A beton falfülek helyére egy a köznyelvben stafnifaként emlegetett keret került beépítésre. A fakeret sokszor a bontások áldozatává válik, holott az új ajtó elhelyezéséhez is szükségünk lesz rá. Ilyen esetekben minden alkalommal pontosan elmondjuk, hogyan és milyen méretben készítse el a kiviteleződ a beltéri ajtó felfogatásához szükséges kávákat.
Ezért kell, hogy olyan ember legyen ott a felméréskor, aki kompetens a témában (ő a kiviteleződ) vagy Te, aki majd át tudja adni a pontos információkat. Én a helyedben biztos nem bíznám ezt sem a nagymamámra, sem a festőkre. Gondolj arra, mikor telepítőink a helyszínre érkeznek és ott nem a megfelelő méretre vagy műszaki színvonalon került kivitelezésre a fal. Rosszabb esetben nem fogjuk tudni elhelyezni az ajtót.
Hasonló „veszélyes” csomópont a vizesblokkok belső padka kérdése. Itt ha nem megfelelő helyen van kialakítva a burkolás során a szintváltás, akkor a legtöbb esetben nem lesz esztétikus elhelyezhető a panel ajtó. Általánosságban az az igény, az előszoba felől az ajtó tokja és maga az ajtó lapja is a többi ajtóval azonos padlómagasságra kerüljön, hisz így az esztétikus. Valóban, de mi lesz akkor a néhol 4-5 cm-rel magasabb belső szintekkel? Nem kell aggónod, tapasztalt beépítő kollégáink meg fogják oldani. Az ajtó tokjából ki fogják vágni lépcsőzetesen a „beton küszöb” formáját. Az igazi gond nem is itt kezdődik. A probléma ott van, hogy az ajtó lapja a falnyíláson belülre belóg 3-5 millimétert, azaz ha a belső padkát a külső falsíknál váltják el, akkor az ajtó lapja beleütődik, és nem fogjuk tudni beépíteni. Elsőre bonyolultnak tűnik, de emiatt sem kell aggódnod. A helyszínen a kollégáink pontosan el fogják mondani, hogyan kell megfelelően kialakítanod a panel ajtó helyét. Amennyiben a felmérő előtt mindenképpen meg szeretnéd oldani a burkolást itt hozzá egy kis fényképes útmutatót.
Amiről még utoljára beszélnünk kell az a „panel ajtó szabvány”.
A panel ajtó nem szabvány a klasszikus értelemben. Amit a barkácsáruházak, tüzép telepek és az olcsóbb termékekre szakosodott ajtó boltok polcain találunk azok mind MSZ, azaz Magyar szabvány méretek. Na de a panel lakások és panel ajtói magyar mintára épültek? Sajnos nem. A legtöbbjük Szovjet vagy Dán szabványok szerint készült, magyarországi házépítő kombinátokban és Állami építőipari vállalatoknál. Mivel a terveik nem hazaiak, így a méretezésük sem. Az eltérések pedig jelentősek. A vizesblokkok általános falnyílás mérete 68 cm, míg a Magyar 75 cm, tehát egész egyszerűen nem fér be a WC-fürdő ajtó helyére. Magasságuk 204 és 211 cm között mozog az építőipari pontatlanságok miatt, míg a magyar méret fix 210cm, azaz itt sem passzol. A lakószobák sem jobbak. Hálószobáknál gyakoriak a 83 cm-es falnyílások ami szintén nem felel meg a magyarországi 90 cm-es méreteknek.
Természetesen mondhatnánk, hogy semmi gond, átalakítjuk a nyílásokat.
Valóban? Miben is rejlik a szabvány ajtó varázsa? Azonnal elvihető és relatív olcsó. A mai építőipari munkadíjak mellett szétvágatni a panellakásod falait széltében-hosszába, majd a törmeléket szinte arany árban elkonténereztetni valóban megéri? Kiszámolhatod, de szinte biztosra veheted, hogy jobban jársz a méretre gyártott CPL panel ajtóval.
Mi elmegyünk hozzád, megbeszéljünk mit hogyan kell megcsinálnod, amennyiben hibákat találunk a kivitelezésben felhívjuk rá a figyelmed. Méretre gyártjuk az ajtóidat és a saját kollégáinkkal be is szereljük neked. Egy kézben minden, méretgaranciával.
Az árváltoztatás jogát fenntartjuk! A feltüntetett bruttó árak a 27%-os áfát tartalmazzák.
Általános szerződési feltételek | Adatvédelmi nyilatkozatTöbb mint tizenöt évnyi beltéri ajtóval szerzett tapasztalatunkat gyúrtuk össze ebbe a menüpontba így azt gondoljuk, hogy itt valódi segítséget nyújtunk a Beltéri ajtóval kapcsolatos problémák megoldására. Igyekszünk szinte konyhanyelven érthetően és szemléletesen elmagyarázni milyen buktatókra érdemes odafigyelni vásárlásnál vagy a falnyílás kialakításánál, szakszerű szemléltető videókat készítünk, aminek segítségével könnyen megértheted mire és miért van szükség és hogyan valósítsd meg, vagy akár hogyan mérd fel egyszerűen a beltéri ajtókat fogadó falnyílások méretét. Ha van egy kis időd olvasgass egy kicsit, hiszen mindig olcsóbb a bajt megelőzni, mint utólag helyrehozni a hibákat.
Vagy vedd fel velünk a kapcsolatot ennek az egyszerű űrlapnak a segítségével!
Kedvenc ajtóid
Ha a szívecskére kattintasz, később is könnyen megtalálod kedvenc ajóidat.
Gyorsnézet
Nézd meg az ajtó legfontosabb tulajdonságait, anélkül hogy belépnél a termékoldalra.
Termékoldal
Tudj meg mindent az adott ajtóról és variációiról!
Árajánlatkérő
Ide a termékoldalon tudod az ajtókat beletenni. Így több termékről is tudsz egyszerre ajánlatot kérni.
Információ gyűjtés
Mielőtt ellátogatsz hozzánk, tájékozódj honlapunkon a beltéri ajtó kategóriák, felületek, színek tekintetében. Segít a referenciák menüpont, ahol vásárlóink otthonában beépítve, valóságos környezetben tekintheted meg az ajtókat. Keresd fel Felület összehasonlító oldalunkat is!
Megrendelés
Mikor egy kicsit letisztult, hogy mit szeretnél, látogass el a hozzád közelebb eső Ajtóház bemutatóterembe! Itt értékesítőnk megadja a szükséges tájékoztatást, kiszámolja az elképzelt beltéri ajtók árát, melynek – megrendelés esetén – 50%-át kell előlegként befizetned.
Helyszíni felmérés
Ha igényled, szakértő kollégánk ellátogat ingatlanodba; szemrevételezi, véleményezi és felmérni a beltéri ajtónyílásokat. Ha rendben van, kezdetét veszi a gyártás, melynek menetéről email-ben kapsz pontos értesítést.
Fizetés
Amikor elkészült az ajtód, raktárra érkezett, rendezned kell a megrendelés végösszegét utalásos vagy készpénzes fizetési formában. A fizetést követően a megrendelésnek és igényednek megfelelően, telepítjük, szállítjuk vagy el tudod szállítani a beltéri ajtóidat.
Telepítés
Beltéri ajtó telepítés esetén kollégáink az előre egyeztetett időpontban a helyszínre érkeznek, és megkezdik a telepítést. A telepítési időigénye körülbelül fél-egy óra ajtónként. Telepítés végeztével rendezett helyszínt hagyunk magunk mögött: a beltéri ajtók szakszerűen beállítva, a szemetet zsákba gyűjtve ér véget a munkánk.
Karbantartás
Beltéri ajtóid beépítést követően karbantartás nélkül évtizedekig teszik majd dolgukat. Nyílnak-csukódnak, szemet gyönyörködtetnek, szigetelnek. Ha valamelyik beltéri ajtód megsérül, vagy csak megváltozott az ajtóval kapcsolatos elképezlésed (pl. más üvegezést vagy nyitásirányt szeretnél) kérünk vedd fel a kapcsolatot irodánkkal! Segítünk.