A lakásfelújítások alkalmával sokszor találkozhatunk azzal, hogy a régi ajtóknál szinte mindig alkalmaztak keményfából készült küszöböket.
A küszöböknek itt nem csak díszítő szerep jutott, hanem komoly tartó szerepük is volt. A tokszerkezettel együtt alkottak egy ajtóelemet. A kezeletlen palló- vagy gerébtokos ajtókat az asztalos műhelyekben készre szerelték, ráakasztották az ajtószárnyat, beleépítették a zárszerkezetet, majd csomagolták, s így szállították ki a házakba, ahol beépítették. Ahhoz, hogy a függőleges tokszárak ne csússzanak szét és gondosan szállítani tudják a szárakat, alul összekötötték úgy, hogy az is a tok része lett, mint a tokfelső. Az ilyen többnyire luc- vagy borovifenyő ajtókat nem asztalosok építették be, hanem a falazásokkal egyidejűleg a kőműves szakemberek. Az ajtó elhelyezésekor az ilyen vak küszöb általában az aljzatbetonba került, majd a tokszárakat a falhoz vakolással rögzítették. Az ilyen megoldások miatt mondjuk el mindig a kedves vevőknek, hogy a felújítások legelején bontsák ki a régi tokokat, ne várjanak azokkal a felújítás végéig azt gondolván, hogy majd mielőtt jön az új ajtó, gyorsan kikapjuk. A tokokat a betonból szinte mindig kisebb harcok árán lehet kiszedni és a legnagyobb gondosság mellett is sérül a fal- és a padlóburkolat. A végleges keményfa küszöböket a szakipari munkálatok végeztével helyezték el. A régi lakásokban találkozhatunk még sínnel ellátott változatokkal is, melyek arra voltak hivatottak, hogy a csizmával ne tapossák le a küszöb peremét, ezzel is fokozva annak tartósságát. Az újabb épületeknél ez a sín már szerepét vesztette, és a két tokszár közé helyezett keményfa küszöb maradt.
Napjainkban azonban a felhasználók tudatosan tervezik az építkezést, és a beltéri ajtók utólagos elhelyezését kérik a gyártótól. A mai ajtókat főleg az olcsóbb kategóriában, a praktikusabb szállítás és raktározhatóság miatt általában lapra szerelt változatban készítik, s így a küszöb tartó szerepe megszűnt. A termékek szakszerű és gondos összeállítása azonban már némi szakértelmet kíván, ezért inkább bízzuk a telepítését megfelelő szakemberre.
Természetesen az újonnan épülő lakásokban és házakban alapvető követelménynek kell lennie, hogy a szobák között ne legyen szintkülönbség. Sajnálatosan a kivitelezők még mind a mai napig az efféle pontatlanságot a megrendelőnek úgy adják elő, hogy semmi gond, a küszöb majd eltakarja. Természetesen ez nem állja meg a helyét. A küszöb utólagos elhelyezésénél is fontos, hogy a szintek egyformák legyenek, hiszen az elhelyezésüknél a szakemberek általában ragasztással helyezik a két tokszár közé a küszöböt. Az újonnan épülő házaknál azonban már a burkolatváltásokat egy sín beépítésével oldják meg, amit ha megfelelően helyeznek el az ajtólap alatt, akkor egyáltalán nem is fog látszani.
A panellakások legnépszerűbb mellékhelyiség ajtaja a Sizuoka, és a Kent. Nappalira Koto ajtó dukál, ha panelről van szó. Egyéb célokra a Fargo ajtónk a legnépszerűbb, mert a keresztszálirány szélesíti az ajtót Rengeteg tolóajtót gyártunk panelba, mert ez a leg helytakarékosabb megoldás. A panellakások ajtónyílásainak egyedi méretei miatt 90%-ban karcálló CPL felületű ajtókat szállítunk. Előszobára – minél több fény kell annál inkább – Akita modellünket ajánljuk!
Használd a varázslónkat, ha panel ajtót tervezel, vagy keresd meg a neked legjobban tetsző ajtót!
Az árváltoztatás jogát fenntartjuk! A feltüntetett bruttó árak a 27%-os áfát tartalmazzák.
Általános szerződési feltételek | Adatvédelmi nyilatkozatTöbb mint tizenöt évnyi beltéri ajtóval szerzett tapasztalatunkat gyúrtuk össze ebbe a menüpontba így azt gondoljuk, hogy itt valódi segítséget nyújtunk a Beltéri ajtóval kapcsolatos problémák megoldására. Igyekszünk szinte konyhanyelven érthetően és szemléletesen elmagyarázni milyen buktatókra érdemes odafigyelni vásárlásnál vagy a falnyílás kialakításánál, szakszerű szemléltető videókat készítünk, aminek segítségével könnyen megértheted mire és miért van szükség és hogyan valósítsd meg, vagy akár hogyan mérd fel egyszerűen a beltéri ajtókat fogadó falnyílások méretét. Ha van egy kis időd olvasgass egy kicsit, hiszen mindig olcsóbb a bajt megelőzni, mint utólag helyrehozni a hibákat.
Vagy vedd fel velünk a kapcsolatot ennek az egyszerű űrlapnak a segítségével!
Kedvenc ajtóid
Ha a szívecskére kattintasz, később is könnyen megtalálod kedvenc ajóidat.
Gyorsnézet
Nézd meg az ajtó legfontosabb tulajdonságait, anélkül hogy belépnél a termékoldalra.
Termékoldal
Tudj meg mindent az adott ajtóról és variációiról!
Árajánlatkérő
Ide a termékoldalon tudod az ajtókat beletenni. Így több termékről is tudsz egyszerre ajánlatot kérni.
Információ gyűjtés
Mielőtt ellátogatsz hozzánk, tájékozódj honlapunkon a beltéri ajtó kategóriák, felületek, színek tekintetében. Segít a referenciák menüpont, ahol vásárlóink otthonában beépítve, valóságos környezetben tekintheted meg az ajtókat. Keresd fel Felület összehasonlító oldalunkat is!
Megrendelés
Mikor egy kicsit letisztult, hogy mit szeretnél, látogass el a hozzád közelebb eső Ajtóház bemutatóterembe! Itt értékesítőnk megadja a szükséges tájékoztatást, kiszámolja az elképzelt beltéri ajtók árát, melynek – megrendelés esetén – 50%-át kell előlegként befizetned.
Helyszíni felmérés
Ha igényled, szakértő kollégánk ellátogat ingatlanodba; szemrevételezi, véleményezi és felmérni a beltéri ajtónyílásokat. Ha rendben van, kezdetét veszi a gyártás, melynek menetéről email-ben kapsz pontos értesítést.
Fizetés
Amikor elkészült az ajtód, raktárra érkezett, rendezned kell a megrendelés végösszegét utalásos vagy készpénzes fizetési formában. A fizetést követően a megrendelésnek és igényednek megfelelően, telepítjük, szállítjuk vagy el tudod szállítani a beltéri ajtóidat.
Telepítés
Beltéri ajtó telepítés esetén kollégáink az előre egyeztetett időpontban a helyszínre érkeznek, és megkezdik a telepítést. A telepítési időigénye körülbelül fél-egy óra ajtónként. Telepítés végeztével rendezett helyszínt hagyunk magunk mögött: a beltéri ajtók szakszerűen beállítva, a szemetet zsákba gyűjtve ér véget a munkánk.
Karbantartás
Beltéri ajtóid beépítést követően karbantartás nélkül évtizedekig teszik majd dolgukat. Nyílnak-csukódnak, szemet gyönyörködtetnek, szigetelnek. Ha valamelyik beltéri ajtód megsérül, vagy csak megváltozott az ajtóval kapcsolatos elképezlésed (pl. más üvegezést vagy nyitásirányt szeretnél) kérünk vedd fel a kapcsolatot irodánkkal! Segítünk.